2017

Dětský den 2017

 

Dětský den u pejskařů

V sobotu 17. června se na letohradském kynologickém cvičišti uskutečnil již 4. ročník „Dětského dne“. Letošním tématem byla cesta kolem světa. Děti dostaly příležitost obletět svět za jedno odpoledne a to v podobě tematických úkolů na jednotlivých stanovištích. Poznávaly a hádaly zvířátka v Africe, skákaly překážkovou dráhu jako klokan v Austrálii, jely tradiční evropskou „Tour de France“, hrály NHL v Kanadě, vydaly se na vědeckou výpravu na Antarktidu, zkusily umění jídelních hůlek v Asii i střílely jako kovbojové lukem či vzduchovkou.  Za splnění jednotlivých úkolů na ně čekala medaile s taškou plnou odměn.

 

Jako hlavní doprovodný program pro letošní rok byl p. Jiří Mencák s jeho evropskými saňovými psi. P. Mencák účastníky seznámil s tzv. mushingem neboli psím spřežením a po té následovala ukázka, při které jeho saňový psi vozili děti na speciálních „saních“. Dalším doprovodným programem bylo malování na obličej, skákací hrady, prodej štěstíčka, letošní ročník doprovázel i stánek s cukrovou vatou. Samozřejmostí byly speciality na grilu a bohaté občerstvení.

 

Ač počasí nepřálo a celý dětský den doprovázel déšť, akce se zúčastnilo 72 dětí. Tímto bychom chtěli poděkovat dětem i rodičům za účast a podporu i v tak nepříznivém počasí. Věříme, že i tak se Vám u nás líbilo a že příští rok se na nás bude usmívat sluníčko a počet soutěžících konečně přesáhne stovku.

 

Děkujeme také sponzorům, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit: Město Letohrad, Lesy ČR, Teddies, Isolit, Gaf s.r.o., Ekola Libchavy, Muzeum Řemesel Letohrad, Fadrny.net, Pekárna Letohrad, Chovatelské potřeby Martin Valášek, Jiří Babák, J+J Foglovi a dalším..

Fotky ZDE