Dětský psí den

V sobotu 28. května v areálu kynologického klubu proběhl již třetí ročník akce zvané „Dětský psí den“, kterého se zúčastnilo celkem 94 dětí. Letos to bylo provázané pohádkovou tématikou. Při vstupu do Psího království děti dostaly královský svitek, který obsahoval pokyny pro získání ztracených diamantů z královské koruny. Celkem bylo 7 stanovišť, na kterých musely děti splnit úkoly hodné pohádkovým postavám. Například se vžily do role Jiříka ze Zlatovlásky, který musel splnit 3 úkoly, nebo do role Popelky, místo hrachu však třídily psí pamlsky. Svou kreativitu mohly ukázat u Pejska a kočičky, kde ozdobily muffin nebo u Pata a Mata, kde skládaly puzzle či sestavovaly různé ornamenty dle předlohy. V pohádkovém lese pak musely najít postavičky z večerníčků, u Včelích medvídků nasbírat med na palouku a u Princezny Koloběžky zase splnit překážkovou dráhu s úkoly. Za každý splněný úkol děti získávaly diamanty, které lepily na královskou korunu. Po získání všech 7 diamantů byly hodni obdržet královskou pečeť spolu s drobnými dárky.

Jako doprovodný program nezklamal skákací hrad, tvůřčí dílnička, tetovačka či oblíbené kolo štěstí, kde každý los vyhrával. Pro rodiče pak bylo slosování moudrostí psího krále, kde mohli získat pěkné věcné ceny. O dokouzlení pohádkové atmosféry se postaral kouzelník Tommassiano a jeho vystoupení završené tvorbou ornamentů z balónků na přání.

Občerstvení jelo v plném proudu, nechyběl gril a jeho speciality, něco na spláchnutí, sladkost k odpolední kávičce v podobě waflí s nutellou či marmeládou apod.

Za podporu této akce děkujeme především: městu Letohrad, společnostem Fitmin, Lesy ČR, Bravo, Teddies, Jiří Babák, Muzeum řemesel Letohrad, Masoeko Letohrad, Pekárna Letohrad, SpideRS CENTRE - LANOVÝ PARK, Chovatelské potřeby Martin Valášek a dalším.

Těšíme se na další ročník, který bude jistě minimálně tak vydařený, jako ten letošní.

 

fotky ZDE